Coachella 2018:Τα ωραιότερα beauty looks που ξεχωρίσαμε το πρώτο Σαββατοκύριακο

Main Image

Boho χτενίσματα, πλεξούδες, rainbow hair, top knots, glitter, λαμπερά μακιγιάζ, έντονες δόσεις λάμψης. Όλα τα looks που μας εντυπωσίασαν.

Σίγουρα αυτό το Σαββατοκύριακο του Απριλίου δεν ήταν ένα συνηθισμένο Σαββατοκύριακο για την Καλιφόρνια, η οποία ξεκίνησε να ζει σε ρυθμούς Coachella (έπεται και επόμενο ΣΚ). Celebrities, μοντέλα, bloggers αλλά και fans του μουσικού φεστιβάλ συγκεντρώθηκαν από όλο τον κόσμο στο Indio της Καλιφόρνια προκειμένου να απολαύσουν τα αγαπημένα τους συγκροτήματα και καλλιτέχνες, υιοθετώντας μοναδικά festive looks.

Κι όπως πολύ σωστά θα αντιλαμβάνεσαι, το bohemian και gipsy στοιχείο ήταν, είναι και θα είναι κυρίαρχο τόσο στις στιλιστικές, όσο και στις beauty επιλογές. Ανέμελες πλεξούδες με κάθε λογής αξεσουάρ, rainbow hair, top knots, γενναιόδωρες δόσεις glitter και highlighter σε πρόσωπο και σώμα, εντυπωσιακά ασημένια κυρίως κοσμήματα, αλυσίδες στα μαλλιά, cat eye look, είναι μόνο μερικές από τις επιλογές τους.

ADVERTISING

Εκτός από το φαντασμαγορικό show της Beyonce (σημείωσε εδώ οτι ήταν η πρώτη μαύρη γυναίκα που εμφανίστηκε ως βασική καλλιτέχνιδα στο Coachella), εμείς συγκεντρώσαμε τα πιο εντυπωσιακά χτενίσματα και μακιγιάζ των διάσημων κυριών από το πρώτο Σαββατοκύριακο του μεγαλύτερου μουσικού event του πλανήτη και στα παρουσιάζουμε για να πάρεις έμπνευση για τα δικά σου bohemian looks.

Alessandra Ambrosio

1

Lais Ribeiro

2

ADVERTISING

A post shared by Lais Ribeiro (@laisribeiro) on

Romee Strijd

3

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

Gizele Oliveira

4

Sara Sampaio

5

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio) on

Elsa Hosk

6

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

Thássia Naves

7

A post shared by Thássia Naves (@thassianaves) on

Camila Coelho

8

A post shared by Camila Coelho (@camilacoelho) on

Taylor Hill

9

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill) on

XENIA

12

A post shared by XENIA (@xeniaoverdose) on

Alicia Roddy

15

A post shared by ghd hair (@ghdhair) on

 

Marta Carriedo

14

A post shared by MARTA CARRIEDO (@martacarriedo) on

Elle Ferguson

16

A post shared by Elle Ferguson (@elle_ferguson) on

 

Veronica Ferraro

13

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

 

Negin Mirsalehi

16

Helen Owen

17

A post shared by Helen Owen (@helenowen) on

Δική μου αγαπημένη, η Taylor Hill

11

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill) on

Κεντρική Φωτογραφία:Instagram/ Camila Coehlo

ADVERTISING

SITE ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 24MEDIA
© 2018 LADYLIKE. ALL RIGHTS RESERVED.